Семінар СІД

Інститут спеціальних історичних дисциплін Музею Шереметьєвих започатковує науковий семінар, на якому обговорюватимуться доповіді та відбуватимуться презентації найновіших досліджень українських і закордонних учених-фахівців зі сфрагістики, геральдики, генеалогії та інших галузей історичних знань. Захід відбвуватиметься один раз на місяць і проходитиме у стінах Історико-меморіального музею Михайла Грушевського (Київ, вул. Паньківська 9). Формат семінару включає виступ до 40 хвилин і обговорення, яке триватиме стільки ж часу. До участі запрошуються науковці, аспіранти, студенти і всі охочі. Вхід вільний.

За додатковою інформацією просимо звертатися:
rus-ruthenia@ukr.net (Олег Однороженко)
bilotyn@ukr.net (Ігор Тесленко)

І семінар, «Печатки Української революції 1917–1921 рр. зі збірок України та Польщі».

ІI семінар, «З плебеїв у шляхту: доповнення до українських сторінок «Книги хамів» Валер’яна Неканди-Трепки».

ІIІ семінар, «Підробка великокняжих привілеїв кінця ХV – першої половини ХVІ ст. родині Лозовицьких на маєтки у Київській землі».

ІV семінар, «Образ князя в ХІ столітті: візуалізація володаря перед Богом та підданими».

V семінар, «Українська генеалогія: досягнення, проблеми та перспективи розвитку».

VI семінар, «Допоміжні історичні дисципліни: сучасний стан та нові виклики».

VII семінар, «Дослідження символів та написів на історичній зброї, як складова джерелознавчих студій».

VIII семінар, «НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення: до 100-річчя герба Української Народної Республіки».

IX семінар, «Дитинство в Гетьманщині у світлі “лукавих цифр”. Як історична демографія допомагає у вивченні ранньомодерного суспільства».

I Семінар 17.11.2017

Перше засідання семінару відбулось 17 листопада 2017 р. Було представлено доповідь кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту історії України Юрія Савчука на тему «Печатки Української революції 1917–1921 рр. зі збірок України та Польщі».

II Семінар 15.12.2017

15 грудня 2017 року відбулось друге засідання семінару спеціальних історичних дисциплін Музею Шереметьєвих. Доповідач – Ігор Тесленко, тема “З плебеїв у шляхту: доповнення до українських сторінок «Книги хамів» Валер’яна Неканди-Трепки”.

III Семінар 19.01.2018

19 січня відбувся третій семінар Інституту спеціальних історичних дисциплін музею Шереметьєвих. Доповідачем виступив Володимир Поліщук з темою «Підробка великокняжих привілеїв кінця ХV – першої половини ХVІ ст. родині Лозовицьких на маєтки у Київській землі».

IV Семінар 16.02.2018

16-го лютого в стінах Історико-меморіального музею Михайла Грушевського відбувся IV семінар СІД музею Шереметьєвих. Учасники заходу заслухали та обговорили доповідь Олександра Алфьорова на тему «Образ князя в ХІ столітті: візуалізація володаря перед Богом та підданими».

V Семінар 30.03.2018

30 березня в стінах Історико-меморіального музею Михайла Грушевського відбувся V семінар Інституту спеціальних історичних дисциплін Музею Шереметьєвих. Доповідав на тему “Українська генеалогія: досягнення, проблеми та перспективи розвитку” кандидат історичних наук Валерій Томазов.

VI Семінар 20.04.2018

20-го квітня в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбувся шостий щомісячний науковий семінар Інституту спеціальних історичних дисциплін Музею Шереметьєвих. На тему “Допоміжні історичні дисципліни: сучасний стан та нові виклики” доповідав Віталій Перкун.

VII Семінар 18.05.2018

18-го травня в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбувся сьомий щомісячний науковий семінар Інституту спеціальних історичних дисциплін Музею Шереметьєвих. На тему “Дослідження символів та написів на історичній зброї, як складова джерелознавчих студій” доповідав Денис Тоїчкін.

VIII Семінар 05.10.2018

5-го жовтня 2018 року в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбувся VIII семінар інституту СІД Музею Шереметьєвих. На тему “НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення”: до 100-річчя герба Української Народної Республіки доповідали Андрій Гречило та Богдан Завітій, який розповів про видання книжки “НАШ ГЕРБ”, що була відзначена гран-прі на Форумі видавців у Львові.

IX Семінар 23.11.2018

23-го листопада о 12:00 в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбудеться ІХ семінар Інституту СІД Музею Шереметьєвих. Будемо слухати доповідь Ігоря Сердюка на тему: «Дитинство в Гетьманщині у світлі “лукавих цифр”. Як історична демографія допомагає у вивченні ранньомодерного суспільства». На семінарі буде розглянуто збірний образ дитинства й уявлення про нього, котрі побутували в суспільстві Гетьманщини. Як це суспільство структурувало дитячий вік, як ставилося до народження і смерті дитини, що тоді мали на увазі під поняттям «багатодітність», як намагалися розв’язати проблеми з безпліддям, як відбувалися дорослішання і соціалізація дитини? Відповіді на ці та багато інших питань ми дізнаємось під час доповіді.